Mit szerezzünk be hozzá:
Egy kis alacsony szegélyű doboz vagy tálca, kis üveg, lánc (nem túl hosszú, kb. 20cm).
Ajánlott életkor:
Körülbelül 1,5 éves kortól
Hogy mutassuk meg a gyermeknek:
Készítsünk elő minden szükséges eszközt. Hívjuk oda magunkhoz a gyermeket és kérdezzük meg szeretné-e megnézni, hogy mire lehet használni ezeket a tárgyakat. Mutassuk be mi a gyermeknek finoman és lassan a feladatot. Figyeljünk oda, hogy jól lássa minden mozdulatunkat.
Az egyik végénél fogjuk meg a láncot és lassan emeljük meg. Csak akkor fogunk beleltaláni az üvegbe, ha a lánc már nem hintázik a kezünkben lógva. Amikor ez megtörtént akkor csak engedjük el a láncot, hogy az az üvegbe essen. Nagyon fog tetszeni gyermekünknek, ahogy az üveg aljára érve koppannak a láncszemek.
Amikor befejeztük a tevékenységet, mutassuk meg gyermeküknek, hogy hol lesz a helye, ahova vissza kell mindig tenni a tálcát. Tudni fogja, hogy a jövőben, amikor csak szeretné megtalálja és önállóan tud vele dolgozni.
Mit fejlesztünk ezzel?
Ezzel az otthon nagyon könnyen megvalósítható feladattal gyermekünk fejleszti a finom motorikát, a szem-kéz koordinációt és gyakorolhatja a türelmet és pontosságot. A feladat elősegíti a koncentrációt, lehetőséget nyújt az ismétlésre és így a mozdulatok tökéletesítésére.
Ha már sokat volt alkalma a gyermeknek gyakorolni, lehet fokozatosan nehezíteni a feladatot egyre szűkebb szájú üveggel, egy kisebb szemű lánccal (például a karácsonyfadísz láncáról át lehet térni a káddugó fém láncra) és esetleg lehet hosszabbra is hagyni (kb. 30m max).
Nézzétek meg a többi hasonló tevékenységet, variációk a fűzésre: Az első felfűzős játék!, Tészta és tölcsér!
Jó szórakozást … küldjetek képeket és videókat! 🙂